Zabawny test składający się z 9 pytań sprawdzających erudycję. Jeśli odpowiesz przynajmniej 6/9, to jesteś bardzo mądry i wykształcony

Kto jest gotowy sprawdzić swoją erudycję, pomysłowość, logikę? Wszyscy chodźcie tutaj! Cieszymy się, że wybrałeś ten ciekawy test z pytaniami z różnych dziedzin wiedzy! Przecież już teraz sam zobaczysz, jak dużo wiesz! Dobra, zbierz myśli i spróbuj wygrać!

Kiedy się pojawili, byli zużyci o wiele bardziej niż to konieczne, ponieważ im szlachetniejsza i bogatsza była osoba, tym bardziej powinni. Wielu sprzeciwiało się im w tamtym czasie, uważając je za luksus, na który nie było stać. Król Francji Franciszek I miał ich 13 600. O czym to jest?
Dlaczego obstruktorzy wolni od wacht schodzili do ładowni w deszczowe dni i kładli się tam z krakersem w zębach?
Australia ma największą liczbę zwierząt na świecie, które przynoszą od 4 do 6 kg korzyści rocznie, nie licząc mięsa. Czym są te istoty?
Długi płaszcz wykonany z suszonego filcu i koziej sierści.
Papież, jak wiecie, ma siekierę jako symbol władzy. A od jakiego boga zapożyczył ten symbol?
W jaki rodzaj papieru, dokumentu zamieniły się greckie litery, greckie znaki?
Jak nazywamy element, który dziewiętnastowieczny paryski projektant mody Charles Frederick Worth nazwał artykułem toaletowym, który dopełnia figurę szczupłych kobiet?
Zapamiętaj imię rzymskiego boga źródeł i nazwij poświęconą mu budowlę.
Jedna z petersburskich gazet z początku wieku pisała o napoju, który zawierał rum, koniak, cynamon i żółtka jaj, którym angielscy dżokeje lutowali swoje konie. Jak miał na imię?
Zabawny test składający się z 9 pytań sprawdzających erudycję. Jeśli odpowiesz przynajmniej 6/9, to jesteś bardzo mądry i wykształcony
You got {{userScore}} out of {{maxScore}} correct
{{title}}
{{image}}
{{content}}
Like this post? Please share to your friends:
Saruic.com

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: